Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılır?

Hayatımızı kolaylaştıran cihazlardan olan Bosch su sebili temizliği konusunda tüketicileri bilinçlendirmek adına birkaç konuya değinmek istiyoruz. Su sebili temizliği dikkatli ve temiz bir şekilde yapılmadığında sizleri sağlık açısından tehdit edebilir sebebi ise su sebilinin içerisinde zamanla birçok zararlı mikroorganizmalar oluşup barınmaya başlarlar.

Uzun süre kullanılmayan sebiller de tekrardan kullanılmak istendiğinde mutlaka sebil temizliği yapılması gerekmektedir. Sebilin temizlik süresi muhtemelen 2-3 aydır. Bu periyotlarda su sebilinizi temizlerseniz sağlık açısından herhangi bir tehditle karşılaşmazsınız. Sebilinizi ister kendiniz ister Bosch servisi çağırarak işlem yaptırabilirsiniz.

Su Sebili Temizliği Nasıl Olmalı?

  • Su sebilinizi temizleme aşamasında herhangi bir kimyasal kullanmamanız önerilir. Kimyasal maddelerin kullanılması durumunda bol suyla yıkanmış olsa bile içtiğiniz suya karışacağı kesindir.
  • Sebilinizi temizlemek için öncelikle su damacanasının takriben yarısı kadarını suyla doldurun ve 1 litre elma sirkesini bu damacanaya boşaltın.
Su Sebili Temizliği

Su Sebili Temizliği

  • Temizliğe başlamadan önce sebilin içerisinde su kalmışsa bunu boşaltın.
  • Üzüm sirkesi eklediğimiz damacanayı sebile yerleştirin.
  • Hem sıcak hem soğuk musluklarını açık konuma getirip sirkeli suyun akmasını ve sebil haznelerine dolmasına izin verin.
  • Muslukları açık bırakarak bu şekilde damacanadaki sirkeli su bittiğinde farklı bir damacana ile 1-2 damacana suyu tekrar musluklar yardımıyla boşaltın. Bu işlemi yapmaktaki sebep sirkeli suyun bıraktığı tattan kurtulmaktır. Yeteri kadar devir daim olduktan sonra sebilinizi rahatça kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum